Prosinec
9

Dne 6. 12. se děti ze školní družiny vydaly na Boží Dar za Ježíškem.  Autobus nás odvezl do pohádkově krásné a zasněžené přírody. Na Ježíškově cestě jsme plnili mnoho zajímavých úkolů, které byly umístěny ve stylových domečcích s výzdobou postaviček z Ježíškova světa. Děti se seznámily s Ježíškovými pomocníky královnou Větrulí, poštovním skřítkem Poštískem, Hvězdulkou, Ťapulou,… Mezi jednotlivými stanovišti jsme potkávali nádherné dřevěné pohádkové bytosti a dokonce i betlém. Výlet jsme si všichni užili. Fotografie zde.

Comments Komentáře nejsou povoleny
Prosinec
5
V pátek 2. prosince se tělocvična naší školy proměnila v PEKLO. Děti si nasadily masky čertů a čertic a rejdění pekelníků mohlo začít. Občas se objevil i nějaký andělíček a Mikuláš. Pekelníčci plnili čertovské disciplíny a hry a pořádně si zatancovaly při čertovské diskotéce. Odpoledne jsme si užili v plné parádě. Fotografie zde.
Comments Komentáře nejsou povoleny
Listopad
22

Noční pobyt ve škole je jistě tajemný už tím, že v noci spát ve škole není zcela běžné a když k tomu ještě přibude stezka odvahy, hry, soutěže a tanec při oblíbených písničkách je jasné, že se děti těší a nemůžou dočkat. První listopadový pátek se v družince začali scházet strašidla, duchové, kostlivci, čarodějnice a další strašidelné bytosti. Po nezbytném připravení pelíšků na přespání následoval program v tělocvičně, šunková pizza, stezka odvahy a sledování filmu nebo pohádky. Pak se děti uvelebily ve svých pelíšcích a po chvíli povídání usnuly. Noc plná duchů se povedla a děti se těší zas napříště! Více na fotografiích zde.

Comments Komentáře nejsou povoleny
Květen
17

Rozhodli jsme, že dětem, které nejely do školy v přírodě, trochu zpříjemníme slunečné dny a vyrazili jsme na malé pěší výlety do okolí. Nejdříve nás čekala vycházka do cukrárny na zmrzlinu, v dalších dnech si děti prohlédly prostor u kostela spolu s výstupem na kostelní věž, kde nás čekal nádherný výhled do krajiny a nakonec lesní procházka k rybníčku na Resslu. Fotografie zde.

Comments Komentáře nejsou povoleny
Duben
21

Od ledna letošního roku jsme se s dětmi ve družince věnovali zvířatům na naší planetě. Listovali jsme knihami, četli jsme zajímavosti, učili jsme se najít v encyklopediích to nejdůležitější a dělali jsme si zápisky. Každé zvířátko, které nás zaujalo, jsme si také výtvarně zpracovali. Cílem tohoto projektu byla především orientace v problematice ochrany přírody a ohrožených druhů. Proto jsme „nahlédli“ také do opravdické zoologické zahrady a povídali jsme si o zajímavostech, jako je ENRICHMENT v chovu zvířat a různé projekty na podporu vymírajících živočichů (Pomozte tygrům přežít). Za prodané výrobky budeme adoptovat zvířátko v pražské zoologické zahradě. Všem rodičům, babičkám, dědečkům i tetičkám děkujeme za návštěvu. Fotografie zde.

Comments Komentáře nejsou povoleny
Duben
21

V uplynulých dnech jsme se v naší družině věnovali tématu dopravy. Děti si vyzkoušely různé disciplíny při dopravní hřišťovce. Poznávali jsme dopravní značky, dopravní prostředky a probírali dopravní situace a hádanky. V družinách jsme tvořili města se silnicemi a křižovatkami, které nám slouží k hraní nejen pro kluky. Nejvíce se líbila návštěva dopravního hřiště, kde si prvňáčci zajezdili na koloběžkách dle dopravních předpisů a značek. Užili jsme si moc zábavy a snad se něco i přiučili. Fotografie zde.

Comments Komentáře nejsou povoleny
Duben
17

12. dubna se družinka vydala kousek od Mostu – do Rudolic, kam se děti jely podívat, jak se pečuje o opuštěná a zatoulaná zvířátka v útulku. Čekalo nás vřelé přivítání nejen panem ing. Šlégrem, ale i pejskové a kočičky nás dostatečně přivítali. Děti jim přivezly opravdu hodně granulí a pamlsků. Dozvěděly se velmi užitečné a zajímavé informace a po prohlídce areálu na děti čekalo velké překvapení – čtyři malá štěňátka. Děti je mohly pomazlit a dokonce jim vymyslely jména. Krásné slunečné odpoledne jsme si všichni užili a dokonce jsme zanechali v útulku naši stopu s dobrým skutkem. Fotografie zde.

Comments Komentáře nejsou povoleny
Březen
3

1. března se nám vrátila zima, napadl sníh, a tak si děti užily „sněžnou hřišťovku“ na školním hřišti. Několik stanovišť se zimní tématikou nám všem zpříjemnilo odpoledne a malá odměna pro všechny sportovce byla sladkou tečkou. Fotografie zde.

Comments Komentáře nejsou povoleny
Únor
29

I letos se konal v naší družině DĚTSKÝ KARNEVAL. Paní vychovatelky si na páteční odpoledne pro děti připravily různé soutěže a drobné odměny. Na závěr karnevalu si děti v maskách pořádně zatančily za doprovodu hudby. Všem se karneval líbil a rodičům děkujeme za přípravu masek. Fotografie zde.

Comments Komentáře nejsou povoleny
Leden
12

Protože se děti ze školní družiny tento měsíc věnují pohádkám, připravily si pro ně vychovatelky pohádkové hry a soutěže.  A tak děti přebíraly hrách jako Popelka, hledaly odpovědi na hádanky, proměnily se v zapomnětlivou vílu, snažily se najít Smolíčka a staly se trpaslíky převážející náklad. Pěkně jsme se pobavili a zasoutěžili. Za správné splnění všech úkolů získali soutěžící sladkou odměnu. Fotografie zde.

Comments Komentáře nejsou povoleny