S radostí do školy

Ukliďme svět

V průběhu měsíce září se žáci šestých a osmých ročníků naší školy zapojili do úklidové akce Ukliďme svět 2022. Jedná se o dobrovolnickou úklidovou akci, která probíhá na území celé České republiky. Jejím cílem je uklidit nepořádek a nelegálně vzniklé černé skládky. Tento rok jsme uklízeli v okolí školy a vrchu Ressl.

Velmi oceňuji práci každého, kdo se této akce zúčastnil, čistá příroda pak stojí za to!

Výstava na stromech

I v letošním roce jsme se rozhodli zorganizovat Výstavu na stromech. Výstava na stromech je celorepublikový výstavový happening na podporu důstojné práce. Akce se koná každý rok v říjnu během Týdne důstojné práce. Výstava byla k vidění v parku pod nemocnicí. V týdnu od 1. do 8. října 2022 se konal osmý ročník, který byl zaměřený na podmínky pěstování kávy v Kolumbii.

Fairtrade výstava na stromech

Zveme Vás na výstavu s názvem Kávová krize, která se bude konat v parku pod nemocnicí (vedle naší školy). Výstava bude k vidění od 1.října do 8.října 2022. Letošní plakátová výstava je zaměřená na podmínky pěstování kávy v Kolumbii a upozorňuje na důležitá témata jako chudoba pěstitelů nebo dopady klimatické změny.

O výstavě:

Výstava na stromech je výstavový happening na podporu důstojné práce. Akce se koná každý rok v říjnu během Týdne důstojné práce. Každý rok se zaměření happeningu mění: po kávě, koželužnách, banánech, obuvi, kakau a budoucnosti práce a bavlně jsme pro letošek nachystali výstavu o pěstování kávy s názvem Kávová krize.

Jaro pro Hospic

Ples Žákovského parlamentu