Dne 20.11. jsme v brzkých ranních hodinách vyrazili směr Plzeň na exkurzi do Techmánie, kde pro nás byly připraveny dva programy – Přijď na zub výživě a Vesmír. Po skočení výukových programů jsme měli možnost prohlédnout si celou expozici a 3D planetárium, posvačit a nakoupit si suvenýry. Vůbec se nám tam odsud nechtělo. Pořídili jsme spoustu pěkných fotografií.
Žák Ondřej Stárek z 5.A napsal:

Na expozici Techmánie jsem se moc těšil. Viděl jsem toho hodně. Třeba, jak se ovládá bagr, nebo jak funguje vesmír, optika a jak se chová fyzika v praxi. Začali jsme prohlídkou planetária a říkali jsme si toho hodně o vesmíru. Vesmír je opravdu velké tajemství.

Po té jsme šli do hlavní budovy, kde jsme mohli vidět různé pokusy a hlavolamy. Moc hezký pokus byl, jak jsem mohl s kamarády mluvit přes zeď, nebo se mi líbilo, jak jsem převodem kladek vytáhl svojí vlastní váhu. Procvičili jsme si matematiku tím, že jsme laserovou pistolí stříleli do správných výsledků. Simulací jsme si sjeli slalom na lyžích. Bylo moc zajímavé, pohybovat se po šikmé ploše, která mi připomínala potápějící se Titanic. Ještě teď se mi z toho motá hlava „Úžasné!“ Klidně bych tam vydržel celý den.

Kdo jste tuto výstavu neviděl, tak doporučuji!