Vážení rodiče, chlapci a děvčata,

jistě si vzpomenete na sbírku pro psí útulek, kterou jsme společně v loňském školním roce uspořádali. Měla nečekaný úspěch, zapojila se většina rodičů, žáků i zaměstnanců školy. Výsledek ohromil i ředitele útulku – podle jeho sdělení ještě nikdy útulek takové množství příspěvků od nikoho nedostal.

Na třídních schůzkách se někteří rodiče ptali, jestli se bude sbírka letos opakovat. Protože i žáci o ni projevili zájem, vyhlašujeme další ročník této sbírky. Zaměření je stejné jako loni- zpříjemnit opuštěným zvířatům předvánoční dobu a připomenout si, jak důležité je nemyslet jenom na sebe a právě v době před nejhezčími svátky roku si dát sami sobě ten nejhezčí dárek – pocit, že jsme někomu potřebnému pomohli.

Sbírka bude probíhat od 1. do 30. listopadu, každý den od 7,40 do 8 hodin v malé počítačové učebně vedle třídy 8.A. Vybíráme klasickou potravu pro zvířata (granule, konzervy apod), ale také rýži, těstoviny, ovesné vločky, masové konzervy, piškoty… Pejskové ocení i deky a slamníky, aby jim bylo v zimě tepleji. Se sbírkou pomohou členové parlamentu z 2. stupně i další dobrovolníci.

Po ukončení sbírky vyhodnotíme třídy s nejvyšším procentuálním počtem účastníků.

Předem vám všem děkujeme za účast a za pomoc.