Zpět

Aktuality 1.C

A zase to divadlo

Aktuality 1.C, Úterý, 04.06.2024

Tentokrát jsme se vydali do Divadla rozmanitostí na scénické čtení z dětských knih. Velmi jsme se u toho zasmáli. 

Den Země na Resslu

Aktuality 1.C, Úterý, 23.04.2024

V pondělí 22.4. jsme vyrazili na Ressl plnit úkoly v rámci oslav Dne Země, které nám připravila paní učitelka z přípravné třídy. Všechny úkoly jsme hravě zvládli, vyluštili tajenku -Chraňme planetu- a za to si zasloužíme malou pochvalu :-)

Den vody v 1.C

Aktuality 1.C, Pátek, 22.03.2024

Oslavy Dne vody nás inspirovaly k tomu, abychom se dozvěděli něco více o "putování" vody v přírodě. Proto jsme si při výtvarné výchově pustili video, podle kterého jsme následně z papíru vytvořili velký obrázek koloběhu vody. 

Staré pověsti české v Divadle rozmanitostí

Aktuality 1.C, Pátek, 15.03.2024

14. 3. jsme si dovolili na chvíli oddychnout od učení prostřednictvím kulturního dopoledne, a to opět v Divadle rozmanitostí. Tentokrát jsme vyrazili na Staré pověsti české a pořádně jsme se u toho nasmáli. Představení se nám moc líbilo!

Volání Velikonoc na Lesné 1.C, 5.A

Aktuality 1.C, Čtvrtek, 29.02.2024

Dne 28. 2. si třídy 1.C  a 5.A vyjely na Lesnou, kde je čekalo první velikonoční veselí. Nejprve děti vyrazily na pochod s řehtačkami, kde podle lidových tradic  odháněly z místa zlé síly. K Velikonocům samozřejmě patří osení, které si nasypaly do předem vyfouknutých vajíček. Po dopoledni jim vyhlád…

Rozdávání vysvědčení v Divadle rozmanitostí

Aktuality 1.C, Čtvrtek, 01.02.2024

Děti se dočkaly prvního vysvědčení se samými jedničkami! Po krásném a zábavném představení jim je rozdala sama slavná pohádková dvojice Mach a Šebestová.

Malování do mouky

Aktuality 1.C, Pátek, 19.01.2024

Dnešní výtvarná výchova byla trochu netradiční. Děti malovaly štětcem, špejlí i prsty, ale nepotřebovaly žádnou barvu. Malovaly totiž do mouky. Tématem byla zima, přičemž si děti mohly vybrat, jaký obrázek vytvoří.  A tak nám vznikli sněhuláci, ale i samotné vločky, zasněžené stromy a domečky. Za ma…

Stavíme sněhuláky

Aktuality 1.C, Úterý, 16.01.2024

Konečně napadlo trochu sněhu a my jsme se mohli vydat pořádně se v něm vyřádit. Stihli jsme postavit jen malé sněhuláčky, ale venku se nám moc líbilo.

Bruslení

Aktuality 1.C, Úterý, 16.01.2024

Dne 8. ledna se děti z 1.C vydaly za zimními radovánkami na ledě. Děkujeme tímto přítomným rodičům za pomoc a za pořízení fotografií.

Vánoční besídka v domově pro seniory

Aktuality 1.C, Středa, 20.12.2023

Dne 20.12. byly děti z 1.C potěšit babičky a dědečky v mosteckém domově pro seniory (Městská správa sociálních služeb v Mostě, ul. Barvířská). Děti si s paní učitelkou a paní asistentkou připravily recitaci vánočních básniček, zazpívaly několik koled a zahrály pohádku O medvídcích z lesní chaloupky.…

Čokoládové mámení

Aktuality 1.C, Pátek, 15.12.2023

V 1.C je legrace. Dnes si prvňáčci vytvořili sobíky z jablíček a doma si na nich jistě pochutnají. Pracovat s čokoládou se nám moc líbilo!

Vánoční dílna

Aktuality 1.C, Čtvrtek, 14.12.2023

Prvňáčci z "céčka" jsou moc šikovní a už se těší na Vánoce! Ve středu 13.12. potěšili maminky krásným svícnem.

Beseda s pracovníkem městské policie

Aktuality 1.C, Středa, 06.12.2023

Třídu 1. C navštívila dne 6.12. pracovnice MP Most, která s nimi pohovořila na téma BEZPEČNÉ CHOVÁNÍ DOMA. Společně si připomněli, jak se chovat, aby si děti neublížily a neohrozily na životě. 

Mikulášská v Divadle rozmanitostí

Aktuality 1.C, Středa, 06.12.2023

V úterý 5. 12. jsme se vydali do Divadla rozmanitostí za pohádkou Jak šli zajíci do Betléma. Moc jsme se těšili a vyplatilo se nám to, protože po veselém povídání o putování zajíčků za Vánoci přišel Mikuláš s andělem a hodným čertem. Zazpívali jsme písničku a dostali sladkou odměnu. 

Přejít na stránku: 1


Komunikace

Naše žáky v hodinách učíme spolupráci a dobré komunikaci

Rozvoj

Dbáme na rozvoj naší školy a do výuky začleňujeme moderní technologie.

Učení

Žákům předáváme zkušenosti, dovednosti a znalosti

Hodnocení

Společně hledáme nejlepší cesty výuky a hodnocení žáků.

Zdraví

Jsme škola přátelská k dětem s alergií a astmatem.