Důležité sdělení

Více informací zde: 
https://www.1zsmost.cz/skola/do-prvni-tridy-ve-skolnim-roce-2024-2025 

více informací
Zpět

Aktuality 2.A

Exkurze HBZS

Aktuality 2.A, Pátek, 21.06.2024

Hlavní báňská záchranná stanice Most byla cílem dnešní exkurze. Děti se nejprve seznámily s prací záchranářů, prohlédly si vybavení a techniku a vyzkoušely si dýmnici. Do školy se vrátily špinavé a spokojené. Byl to super zážitek , za který moc děkujeme.

Ztracený šperk

Aktuality 2.A, Středa, 22.05.2024

V Muzeu v Mostě jsme obdivovali unikátní šperky baronky Ulriky Sophie von Levetzow, které patří k nejvzácnějším klenotnickým dílům v ČR. Do školy jsme se vrátili s vlastnoručně vyrobenými náhrdelníky z těstovin, které se nám povedly.

Den Země

Aktuality 2.A, Pondělí, 22.04.2024

Dnes jsme podpořili ochranu životního prostředí akcí Den Země. Ve třídě jsme si procvičili logické uvažování a po svačině vyrazili do lesa.  Našli jsme připravenou stezku a snadno splnili zadané úkoly. Dopoledne se nám vydařilo.

Světový den vody

Aktuality 2.A, Pondělí, 25.03.2024

Světový den vody je významný den, který jsme oslavili 22. března. V rámci naší třídy jsme se touto tématikou zabývali a zkusili si několik aktivit. Využili jsme filmové ukázky, myšlenkovou mapu a na závěr vyseli semínka rajčat do květináčů. Snažili jsme se zaměřit na vodu a její význam a to se nám p…

Zima v zoo

Aktuality 2.A, Úterý, 20.02.2024

Dnes jsme se vypravili do areálu zooparku v Chomutově, abychom se názorně seznámili se zimním ročním obdobím a změnami, které přicházejí. Od opadavých stromů přes zimní spánek savců, hibernaci obojživelníků a plazů až k dokrmování zpěvného ptactva. Program se povedl a akce se nám líbila.

Lotrando a Zubejda

Aktuality 2.A, Středa, 31.01.2024

Dnes jsme si dopoledne zpestřili nejen vysvědčením, ale i krásnou pohádkou v divadle. Předlohou byla původní pohádka Karla Čapka a filmové ztvárnění podle scénáře Zdeňka Svěráka. Pohádka byla hezkým zážitkem.

Vánoce v Krušnohoří

Aktuality 2.A, Úterý, 19.12.2023

Poslední týden před Vánocemi jsme začali prohlídkou tradičních řemesel a zvyků v muzeu. Děti si vyrobily ozdoby na stromeček a zkusily si navrhnout vlastní dřevěnou figurku. 

Pohádky pana Pohádky

Aktuality 2.A, Úterý, 28.11.2023

V pondělí přijelo divadlo za námi do školy a představilo nám známé pohádky ve verších.

Pasování na čtenáře

Aktuality 2.A, Pátek, 13.10.2023

Navštívili jsme knihovnu, abychom se blíže seznámili s místem, kde se dají půjčovat nejen knihy a časopisy, ale také hry. Při té příležitosti jsme hravě splnili tři úkoly, odříkali čtenářský slib a král nás tak mohl pasovat na čtenáře. Na památku jsme dostali knížky a drobné dárečky.  Za krásnou akc…

Malý průzkumník

Aktuality 2.A, Čtvrtek, 12.10.2023

Ve středu jsme si byli v muzeu zahrát na paleontology a seznámili se s prací vědců. Viděli jsme sbírku zkamenělin a vykopali si kostru dinosaura. Na závěr si děti odnesly odlitek zkameněliny, který si ozdobily podle svého vkusu. Moc pěkná akce se dětem líbila.

Zábavné učení

Aktuality 2.A, Středa, 27.09.2023

Školní rok jsme zahájili s novými učebními pomůckami. V pracovní výchově jsme si zahráli na architekty a postavili krásné hrady.

Přejít na stránku: 1


Komunikace

Naše žáky v hodinách učíme spolupráci a dobré komunikaci

Rozvoj

Dbáme na rozvoj naší školy a do výuky začleňujeme moderní technologie.

Učení

Žákům předáváme zkušenosti, dovednosti a znalosti

Hodnocení

Společně hledáme nejlepší cesty výuky a hodnocení žáků.

Zdraví

Jsme škola přátelská k dětem s alergií a astmatem.