Důležité sdělení

Setkání budoucích prvňáčků a dětí přípravné třídy proběhne 23.5. od 16:00. 

První třídní schůzka pro rodiče budoucích prvňáčků a dětí do přípravné třídy se koná 13.6. od 16:00 hod. 

více informací
Zpět

5.A

Vítáme vás na naší stránce třídy .5.A,  kde budete informováni o tom, jak nás to ve škole baví, co se učíme a co všechno společně prožíváme.

Třídní učitelka: Mgr. Milena Holá
E - mail:
milena.hola@1zsmost.cz


Porcelánka Thun 1794, Klášterec n/O

Aktuality 5.A,

Tento týden jsme zahájili exkurzí do Klášterce nad Ohří do porcelánky Thun. Náramně jsme si užili cestu vlakem - rychlíkem a potom hurá do porcelánky. Paní průvodkyně nás provedla celým provozem porcelánky a dozvěděli jsme se mnoho zajímavých informací o historii porcelánky, provozu a výrobě. V závěru exkurze si každý nazdobil svůj hrníček nebo misku a už se těšíme, až ho po opětovném vypálení dostaneme. Byl to velmi zdařilý den.

Sýrová ochutnávka

Aktuality 5.A,

Dnes nás čekala další ochutnávka produktů z projektu Ovoce do škol. Tentokrát jsme ochutnávali sýrové výrobky a na 1. místě se umístil plátkový sýr GOUDA od výrobce Président, 2. místo obsadila MOZZARELLA  MINI od Galbani. 

Škola hrou, ale virtuální!

Aktuality 5.A,

Na dnešní výuku budou děti určitě dlouho vzpomínat. V Oblastním muzeu a galerii v Mostě si užily celé dopoledne na vzdělávacím programu ve virtuální realitě a doprovodných filmech. Pod dohledem tří odborných průvodců  se děti dozvěděly mnoho zajímavých informací nejen o Mostecku, ale i o světě kolem roku 1900. Moc děkujeme za nápaditý a účelný projekt.

Učení venku nás baví

Aktuality 5.A,

Dnes jsme využili krásného slunečného počasí a dvě hodiny výtvarné výchovy jsme strávili v jedné z učeben v přírodě v areálu naší školy. Výtvarná výchova velmi rychle utekla, práce se nám podařila a ještě jsme si u kreslení s chutí zazpívali.  

Více novinek třídy

Komunikace

Naše žáky v hodinách učíme spolupráci a dobré komunikaci

Rozvoj

Dbáme na rozvoj naší školy a do výuky začleňujeme moderní technologie.

Učení

Žákům předáváme zkušenosti, dovednosti a znalosti

Hodnocení

Společně hledáme nejlepší cesty výuky a hodnocení žáků.

Zdraví

Jsme škola přátelská k dětem s alergií a astmatem.