Prosinec
5

Fotografie zde.

Comments Komentáře nejsou povoleny
Prosinec
5

Žáci 1. A prožili dva pohádkové dny. Počítali pohádkové příklady, kreslili své hrdiny z knížek, vyprávěli oblíbené pohádky, společně jsme četli ukázky z pohádek a nakonec si v pohádkovém přestrojení zatančili v tělocvičně. Všem to moc slušelo. Děkuji rodičům za spolupráci s půjčením knih i kostýmů. Fotografie zde.

Comments Komentáře nejsou povoleny
Listopad
30

Olympiáda z dějepisu

Rubrika: Aktuality (redakce)

Dne 21. 11. proběhlo školní kolo olympiády z dějepisu. S tématem „1. republika“ se popralo 6 žáků z 9. A. Na 3. místě se se stejným počtem bodů umístili Linda Mayerová a Pavel Slánský. 2. místo obsadila Jana Havlová a vítězkou se stala Tereza Marie Bajerová. Jana s Terkou nás budou reprezentovat v okresním kole. Gratulujeme a držíme palce!

Comments Komentáře nejsou povoleny
Listopad
27

Žáci navštěvující kroužek Čtenářské dílny se dnes přenesli do doby vlády knížete Václava a zahráli si příběh inspirovaný četbou knihy Martiny Drijverové: České dějiny očima psa. Všichni se svých rolí zhostili na výbornou a těší se na další „hraní“. I prvňáčci už ví, proč slavíme 28. září svatého Václava. Vloženy fotografie zde.

Comments Komentáře nejsou povoleny
Listopad
27

Kdo se chce zasmát, pohrát a vyzkoušet si vystupování před publikem, chodí každý čtvrtek do Dramaťáčku. I letos chystáme komediální představení v předvánočním čase a moc si to užíváme. K nahlédnutí pár fotek.

Comments Komentáře nejsou povoleny
Listopad
27

Dne 20.11. jsme v brzkých ranních hodinách vyrazili směr Plzeň na exkurzi do Techmánie, kde pro nás byly připraveny dva programy – Přijď na zub výživě a Vesmír. Po skočení výukových programů jsme měli možnost prohlédnout si celou expozici a 3D planetárium, posvačit a nakoupit si suvenýry. Vůbec se nám tam odsud nechtělo. Pořídili jsme spoustu pěkných fotografií.
Žák Ondřej Stárek z 5.A napsal:

Na expozici Techmánie jsem se moc těšil. Viděl jsem toho hodně. Třeba, jak se ovládá bagr, nebo jak funguje vesmír, optika a jak se chová fyzika v praxi. Začali jsme prohlídkou planetária a říkali jsme si toho hodně o vesmíru. Vesmír je opravdu velké tajemství.

Po té jsme šli do hlavní budovy, kde jsme mohli vidět různé pokusy a hlavolamy. Moc hezký pokus byl, jak jsem mohl s kamarády mluvit přes zeď, nebo se mi líbilo, jak jsem převodem kladek vytáhl svojí vlastní váhu. Procvičili jsme si matematiku tím, že jsme laserovou pistolí stříleli do správných výsledků. Simulací jsme si sjeli slalom na lyžích. Bylo moc zajímavé, pohybovat se po šikmé ploše, která mi připomínala potápějící se Titanic. Ještě teď se mi z toho motá hlava „Úžasné!“ Klidně bych tam vydržel celý den.

Kdo jste tuto výstavu neviděl, tak doporučuji!

Comments Komentáře nejsou povoleny
Listopad
7

Dne 30. 10. 2017 se čtyři žákyně z 9. A, Tereza Marie Bajerová, Linda Bayerová, Jana Havlová a Aneta Cidrychová, zúčastnily 2. ročníku soutěže Mladý ekonom Mostecka. Soutěž byla zaměřena na finanční matematiku, ale také na schopnost připravit si společně prezentaci. Letošním tématem byla PLATEBNÍ KARTA. Děvčata získala krásné 1. místo a postoupila do krajského kola, které proběhne v prosinci v Ústí nad Labem. Budeme jim držet palce.

Comments Komentáře nejsou povoleny
Listopad
6

SVČ – MERKUR

Rubrika: Aktuality (redakce)

V pondělí 30.10. třídy  2.A a 2.B  navštívily Středisko volného času v Mostě. Děti si prohlédly výstavu výrobků ze stavebnice Merkur. Mohly i hlasovat v soutěži o nejlepší model. Podívaly se i na zvířátka v místní Minizoo. Z výkladu se dozvěděly o životě různých  živočichů  (morčat, králíků, hadů, ještěrů atd.), některé si mohly i pohladit. Fotografie zde.

Comments Komentáře nejsou povoleny
Listopad
6

KREJČÍK HONZA

Rubrika: Aktuality (redakce)

V loňském roce se třídy 2.A a 2.B setkaly poprvé s Krejčíkem Honzou.  Protože se nám pořad moc líbil, vydaly jsme se za Krejčíkem letos opět. Letošní program se jmenoval – „Bylo, nebylo“ a zopakovaly jsme si zde dny v týdnu, roční období a měsíce v roce. Fotografie zde.

Comments Komentáře nejsou povoleny
Listopad
2

Začínající čtenáři z 1. A ve středu 1. listopadu navštívili Městskou knihovnu. S paní knihovnicí Jitkou Jílkovou besedovali na téma „Večerníček“. Udělali si papírové čepice a pak vyprávěli, jaké znají večerníčkovské hrdiny. Beseda se všem líbila a děti se těší na další návštěvu. Několik fotografií zde.

Comments Komentáře nejsou povoleny