Únor
13

1. ZŠ – žáci 7. B na návštěvě dílen na SŠT Most dne 1. 2. 2018

1. ZŠ – děvčata 7.B na návštěvě dílen na SŠT Most dne 8. 2. 2018

1. ZŠ – žáci 7. A na návštěvě dílen na SŠT Most dne 6. 2. 2018

Comments Komentáře nejsou povoleny
Únor
2

Již podruhé v letošním školním roce jsme na naší škole přivítali Michala Procházku ze sokolnické společnosti TEIR. Tentokrát s programem o smyslech živočichů. Při přednášce se žáci z mnoha prezentací dozvěděli o vývoji smyslů v živých organizmech. Jak živočichové získávají potravu, jak se vyhýbají nebezpečí či jak získávají informace z prostředí, kde žijí. Nechyběli ani živí zástupci některých živočišných druhů.  Fotografie zde.

Comments Komentáře nejsou povoleny
Únor
2

PLES 31. 1. 2018

Rubrika: Aktuality (redakce)

Ve středu 31.1. se ve školní tělocvičně konal ples žákovského parlamentu, tedy žáků od 5. do 9. třídy. Po úspěšném loňském roce, kdy tématem plesu byla Pomáda, se letos žáci rozhodli udělat ples ve stylu country. Večer byl zahájen předtančením žáků z 9.A, kteří byli hlavními hvězdami večera. Připravili si taneční sestavu na známou písničku Cotton Eye Joe a ohromili celý učitelský sbor i ostatní žáky svým nadáním a nápaditostí. Dále se střídala volná zábava a vystoupení dětí z jednotlivých tříd – někdo zpíval, někdo tančil. Všem se jejich vystoupení moc povedla. Nechyběla ani volba krále a královny plesu, jejich šerpování a společný tanec. Kdo tuto volbu vyhrál? Kdo všechno na plese byl? Kdo zvolil plesové šaty a kdo přišel oblečen v country stylu? Kdo si nechal udělat nejoriginálnější fotku s vtipnými rekvizitami? Kdo s kým tančil? To vše zjistíte zde.

Comments Komentáře nejsou povoleny
Leden
25

Bobování

Rubrika: Aktuality (redakce)

Jako každý rok jsme vyrazili při hodině TV bobovat. Bohužel počasí nám moc nepřálo a sníh během chvilky zmizel.

Několik fotografií žáků 4.C zde.

Comments Komentáře nejsou povoleny
Leden
25

DANCE CUP OSEK

Rubrika: Aktuality (redakce)

Dne 20. 1. 2018 se taneční kroužek zúčastnil taneční soutěže DANCE CUP OSEK. Malé děti v kategorii DĚTI DISCO se umístily na 4. místě (tancovali zde i prvňáčci, pro které to bylo premiérové vystoupení). Velké děti se v kategorii JUNIOR DISCO umístily na 3. místě. Měli jsme také obsazení v kategorii SHOW DANCE, kde jsme se umístili na 3. místě. Konkurence byla velká, přesto jsme si odvezli krásné výsledky a soutěž si užili.

Comments Komentáře nejsou povoleny
Prosinec
23

Když jsem se dozvěděla, že pojedeme na exkurzi do firmy Yankee Candle, byla jsem příjemně překvapena. O této společnosti jsem toho už hodně slyšela a o tom, že vyrábí velmi kvalitní produkty snad ani mluvit nemusím. Byla jsem zvědavá jak se produkty Yankee Candle, tedy svíčky, vyrábí. V den kdy jsme měli na exkurzi jet, jsme byli poučeni Paní učitelkou o tom, jak bychom se měli ve firmě chovat, aby se nám při prohlídce nic nestalo. Na místě jsme se dozvěděli spoustu zajímavých informací. Zjistila jsem, že firma vznikla tak, že 16ti letý chlapec neměl pro maminku dárek k Vánocům, a tak pro ni z několika voskovek, knotu, krabičky od mléka a drobných kousíčků vosku udělal svou první svíčku. Viděli jsme, jak se svíčky nalévají do sklenic a následně balí a nakládají do aut, které je rozvezou do celého světa. Nejvíce mě zaujalo místo kde se míchají barvy. Ze tří barev – modré, červené a žluté se dají namíchat všechny různé barvy a odstíny. Po prohlédnutí všech různých prostor v budově jsme se společně vyfotili a každý jsme dostali svíčku a šňůrku na krk na klíče. Tam i zpět nás dovezl autobus. Z prohlídky jsem měla příjemný pocit a práce pro Yankee Candle se mi zdála docela zajímavá. Fotografie zde.

Klárka Cidrychová, 7.B

Comments Komentáře nejsou povoleny
Prosinec
23

Je tu zase poslední školní týden v roce 2017 a také advent. To znamená, že jsme se opět 18. prosince ráno sešli u stromečku. Tak jako každý rok začalo VÁNOČNÍ TĚŠENÍ. Nejprve jsme si vylosovali první koledu, kterou jsme si s chutí společně zazpívali, pod stromečkem čekaly úkoly od Ježíška. Jak již starší děti tušily, bylo prvním úkolem pečení, všichni se do pečení pustili s velkým nadšením a již během druhé vyučovací hodiny voněla škola čerstvě upečeným cukrovím. Pro prvňáčky byl první úkol skutečným překvapením, protože na rozdíl od ostatních dětí si nemuseli nosit na pečení žádné pomůcky, své pečivo měli nepečené a moc se jim povedlo. Ježíšek v úterý ráno cukroví moc chválil.  Pečení školáky hodně bavilo a jejich snažení můžete vidět na fotografiích zde. Během úterního dopoledne se plnil další úkol od Ježíška, děti kreslily Ježíška. V odpoledních hodinách jsme se sešli na POHÁDKOVÉ ŠKOLE, kromě našich žáků přišli i předškoláci. Během putování po pohádkové škole prošly všechny děti třídami, kde plnily zajímavé pohádkové úkoly, za hrací kartu dostaly žetonky. S žetonky si již každé dítě běželo vybrat odměnu – plyšáka, hračku nebo knihu. Na závěr si ještě mohly ve školní jídelně si vyrobit s kočičkou a Pipi ozdobičku na vánoční stromeček. Po sedmnácté hodině jsme se společně s rodiči vydali do našich učeben v přírodě, zde si děti i rodiče ochutnali žáky upečené cukroví a opekli si na ohništi špekáčky. Překvapení, které dávno již překvapením není, jsme se všichni těšili nejvíce. Ohňostroj zakončil letošní pohádkovou školu. Několik fotografií zde. Ve středu tvořili všichni školáci vánoční přání – malá psaníčka vyzdobená obrázky, po svačinové přestávce je poslali na barevných balóncích vzhůru k nebi. Také dětičky ze školky dostaly každý svůj balónek a vypustily ho společně s našimi žáky. Poděkování za to, že se tato krásná akce mohla uskutečnit, patří panu Blažkovi (tatínkovi Filípka Blažka, žáka IV.A), který nám poskytl tlakové lahve s heliem. Fotografie zde. Ve čtvrtek tvořili naši žáci básničky o Vánocích, ti kteří nezvládali veršovat, psali vánoční příběh a naši nejmenší v prvních třídách kreslili vánoční obrázek. V pátek již tradičně zakončili vánoční těšení naši páťáci, připravili si pro nás dvacetšest stanovišť, kde předváděli a vysvětlovali svým spolužákům vánoční zvyky. Fotografie zde. Pak čekal děti již opravdu poslední letošní úkol, vyráběly vánoční svícen pro maminky. Poslední vyučovací hodinu si ještě rozdaly dárky a už spěchaly na tolik toužebně očekávané vánoční prázdniny. Foto zde.

Comments Komentáře nejsou povoleny
Prosinec
22

Besídka kroužků

Rubrika: Aktuality (redakce)

Dne 20. 12. 2017 se uskutečnila vánoční besídka v ZUŠ F. L. Gassmanna. Své vystoupení nám předvedly děti z tanečního, dramatického, čtenářského kroužku a flétniček. Vánoční besídka se povedla, diváků byl plný sál a děti sklidily zasloužený potlesk. Fotografie zde.

Comments Komentáře nejsou povoleny
Prosinec
20

V pondělí 18. 12. si byli žáci našich druhých tříd ještě jednou zabruslit na ledové ploše u Magistrátu města Most. Jak je vidět na fotografiích, opět si bruslení velice užili. Fotografie zde.

Comments Komentáře nejsou povoleny
Prosinec
20

Česko zpívá koledy

Rubrika: Aktuality (redakce)

V letošním roce jsme se zapojili do celorepublikové akce „Česko zpívá koledy“, proto jsme se ve středu 13. prosince 2017 v 17,30 hodin sešli před hlavním vchodem školy, nejprve jsme si poslechli předvánoční vystoupení našich nejmladších žáků a v 18,00 hodin jsme si společně s přítomnými rodiči zazpívali několik vánočních koled, které zazněly na mnoha místech naší republiky. Několik fotografií zde.

Comments Komentáře nejsou povoleny